Цей день в історії України: день народження Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
2 серпня 1918 р., Гетьман Української Держави П. Скоропадський підписав ухвалений Радою Міністрів Закон «Про утворення Фонду Національної Бібліотеки Української Держави». Цей день і вважається датою заснування бібліотеки.
Цим Законом закладалися основні функції та засади бібліотеки. В законі зазначалося: “1. Для заснування Національної бібліотеки Української Держави в м.Києві утворюється Фонд Національної бібліотеки з метою негайного придбання й систематизації книжок, бібліотек, рукописів, мап та інших творів. 2. Крім загальних завдань – допомагати розповсюдженню знання і підтриманні наукової праці, при Бібліотеці має бути найповнішим чином розроблений відділ «Ucrainica»; Бібліотека повинна бути книгозбірнею, в якій має бути зібрано всі пам’ятки духовного життя Українського Народу і України (рукописні і друкарські). В ній повинні бути зібрані книги, часописи, газети, гравюри, листівки, ноти, літографії та інші вироби друкарень, літографій і металографій, видані на Україні і за кордоном.”
Для управління Фондом Національної бібліотеки і ведення початкової праці по заснуванню бібліотеки створювався Тимчасововий Комітет заснування Національної бібліотеки в м.Києві.
На фото головний корпус Колегії Павла Ґалаґана на вул. Фундуклеївській, 11 (нині – Богдана Хмельницького), в якому бібліотека тимчасова знаходилась з березня 1919 р.
Джерело заображення – Українська бібліотечна енциклопедія.