Вадим Богомолець — творець військово-морського флоту УНР.

22 жовтня 1878 року народився Вадим Богомолець — український юрист, військовий, політичний діяч. Двоюрідний брат академіка Олександра Богомольця.

Закінчив юридичний факультет Харківського університету. Свій шлях юриста розпочав в Полтавському окружному суді. З 1904 року займає різні посади в судових органах Чорноморського флоту в Севастополі. З початком революції 1917 року обирає сторону УНР та ідею незалежної України. Розпочинає просвітницьку роботу в складі Чорноморського українського військового комітету, викладає історію України матросам. Входить до складу Українського генерального військового комітету, приймає участь в організації Генерального секретаріату морських справ (військово-морське міністерство). Розробляє «Тимчасовий закон про флот Української народної республіки». Згідно з цим законом Чорноморський флот колишньої Російської імперії оголошувався флотом УНР, також в ньому запроваджувались прапори українських військового та торговельного флотів.

За часів Гетьманату Скоропадського займав посаду головного військово-морського прокурора, очолював військово-морське управління в міністерстві. Тоді ж отримав звання генерал-хорунжого.

При Директорії УНР був знятий зі всіх посад та відправлений військово-морським аташе в Румунію. Після поразки УНР проживав в еміграції. Помер в Парижі.