Пісні Української революції – це великий масив української культурної спадщини, який виник в добі 1917-1921 років.
Аудіо-альбом «Пісні Української революції» – спільний проект Українського інституту національної пам’яті, Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька».
Онлайн-виставка: «Книжки про Українську революцію»
Лонгин Цегельський. “Від легенд до правди”
Лонгин Цегельський (1875-1950) – видатний український політик, активний учасник створення ЗУНРу і її перший міністр внутрішніх справ, а після Акту Злуки – заступник міністра зовнішніх справ УНР.
Його спомини є важливим документом доби, доби, яку він сам бачив і яку творив
Михайло Ковальчук. “Невідома війна 1919 року: українсько-білогвардійське збройне протистояння”
Книга розповідає про невідому сторінку історії українських національно-визвольних змагань 1917 -1921 рр.війну Української Народної Республіки з білогвардійськими Збройними Силами Півдня Росії генерала А. Денікіна. На підставі виявлених в архівах документів, широкого кола опублікованих джерел докладно висвітлено перебіг бойових дій під час українсько-білогвардійської війни восени 1919 р., показано вплив політичних процесів на воєнні події, розкрито причини військової поразки УНР у цій війн
Олександр Реєнт. “Українські визвольні змагання 1917-1921”
На основі значної кількості джерел та новітньої наукової літератури автор у популярній формі висвітлив добу українських визвольних змагань. У центрі уваги – український рух початку ХХ ст., його стрімке піднесення
Іван Монолатій. “Зоосад революції. Західно-українська державність 1918-1923 років”
Данна книга присвячена вивченню особливостей становлення і розвитку західноукраїнської державности 1918–1919 рр., окремим питанням політичної історії Західноукраїнської Народної Республіки
Василь Кучабський, Марко Безручко. “Історія січових стрільців: Воєнно-історичний нарис”
Книга яскраво відтворює бойовий шлях українських січових стрільців, їх справжню роль у бурхливих подіях Української революції.
Юрій Митрофаненко. “Українська отаманщина 1918-1919”
У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918-1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України.
Ярослав Тинченко. “Панцирні потяги, панцирники та залізничні війська у Визвольній війні 1917-1920 pp.”
Книга присвячена створенню та діяльності українських панцирних частин у добу Визвольної війни від 1917 до 1920 р. Видання містить описи, ілюстрації та рідкісні фото панцирної техніки, задіяної у військах УНР і Галицькій армії, а також біографічні дані вояків залізничних і панцирних підрозділів.
Павло Гай-Нижник. “1918-й: Два перевороти”
В книзі висвітлено підготовку й перебіг перевороту П.Скоропадського 29 квітня 1918 р. Показано боротьбу гетьманських спецслужб і поліції з ліворадикальною опозицією та антидержавним підпіллям.
Борис Монкевич. Похід Болбочана на Крим (Українська воєнна мемуаристика)”
Ця книжка про походи запорожців Петра Болбочана на Житомир, Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу.